Share on Facebook6Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someone

Július 26. SZERDA

ELŐADÓSÁTOR

12:00 Tábornyitó
14:00 Megemlékezés – Csép Sándorra, Csíki Sándorra, Strahl Zoltánra, Borbély Imrére és Márton Zoltánra emlékezünk

Meghívottak: Borbély Zsolt Attila, Ágoston Balázs, Simon Csaba, Gálfalvy Tibor-Ferenc, Szűcs Péter

16:00 Merre tovább EMI-tábor? – sajtótájékoztató

Meghívottak: Sorbán Attila Örs, az Erdélyi Magyar Ifjak elnöke, Szűcs Péter az Erdélyi Magyar Ifjak alelnöke

18:00 Borkóstoló

Meghívott: Kaló Imre – Eger

GYEREKSÁTOR

Napi téma: Gyergyószéki mondák

12:00 Sátornyitás, ismerkedés

Reggeli beszélgetés, jégtörő játékok

Ismerkedés a mondával

12:30 Kézműves foglalkozás: Zsebkendő varrás- cérnagrafika (kicsiknek színező)
14:00 Mozgásos játékok játszása

Csendes foglalkozás  (festés vízfestékkel), Legendárium kártya   

15:00 Kézműves foglalkozás: lófej, párta készítése
17:00 Társas játék: Legendárium
18:00 Népi gyermekjátékok tanulása
19:00 Szabadtéri játékok, esti mese, csendes foglalkozás a koncertek ideje alatt

SZÉNÁS

10:00 Játéksarok (sakk, táblé, activity)
15:00 Sörpong
1:30 Silent party

EMI-SÁTOR

14:00 Betiltott jelképeink: A csikszeredai székely zászló

Meghívott: Tőke Ervin, a MINTA elnöke

16:00 Székelyföldi labdarúgás

Meghívott: Jakab Zoltán, a Székely válogatott szövetségi kapitánya

HAGYOMÁNYŐRZŐ TÉR

14:00 Hogyan épül fel egy jurta? – bemutató

Jurtaépítés, jurta berendezés, haditábor kiépítése

MŰVÉSZSÁTOR

14:00 Agyagozás

Meghívott: Kutjatkó Tamás

16:00 Népdal tanulás

Meghívott:Veres Orsolya

1:30 Gitárest

Meghívott: Antal Ábel, Dezső Roland, Czika Henrietta

NAGYSZÍNPAD

20:00 No Sugar
22:00 Alvin és a Mókusok

KISSZÍNPAD

24:00 Mary Grace

Július 27. CSÜTÖRTÖK

ELŐADÓSÁTOR

10:00 Mátyás király titkai.Mátyás és Janus Pannonius viszonya a rováskrónikák megvilágitásában

Meghívott: Mandics György író, művelődéstörténész

12:00 Trianonról másként

Meghívott: Bayer Zsolt író, újságíró

14:00 ’56 üzenete a mai fiataloknak

Meghívott: Wittner Mária 1956-os szabadságharcos (Budapest)

16:00 „23 óra 59 perc” , a Trianon Múzeum kárpát-medencei kutatási programjának felvázolása – avagy mesélnek-e, s ha igen, akkor miről mesélnek a revízió szemtanúi?

Meghívott: Köő Artúr történész, a kutatási program koordinátora

18:00 Borkóstoló

Meghívott: Konyári Borbála – Balatonlelle

GYEREKSÁTOR

Napi téma: „ Víz, víz, tiszta víz…”

10:00 Reggeli mese,  mondókák tanulása
10:30 Halász- játék, csoportos játékok, kincskeresés (kő)
11:30 Tanuljunk együtt valami újat: A víz a természetben, kísérletek a vízzel  
13:30 Kézműves foglalkozás: hajtogatás- hajó, polip, színezés- hal
15:00 Mozgásos, egyensúly játékok
16:00 Gyurmázás sóliszt gyurmából, kőfestés
19:00 Szabadtéri játékok, esti mese, csendes foglalkozás a koncertek ideje alatt

SZÉNÁS

10:00 Játéksarok (sakk, táblé, activity)
12:00 Kocsmakvíz
15:00 Sörpong
1:30 Silent party

EMI-SÁTOR

10:00 Róvásírás tanfolyam

Meghívott: Pildner József

12:00 A Székelyföldi Jégkorong Akadémia szerepe az itthon maradásban

Meghívott: Nagy Attila a Székelyföldi Jégkorong Akadémiát működtető MensSana Alapítvány ügyvezető igazgatója

14:00 Író-olvasó találkozó Bleeding Bride-al

A Fekete Fivérek és Téboly szerzője

16:00 Pálinkakóstoló: Csípán Pálinka – Nyárádszentsimon

Megívott: Kiss Csanád, Kiss Ervin, Mihály Zsolt

HAGYOMÁNYŐRZŐ TÉR

11:00 Hol és hogyan éltek őseink? – a honfoglalás korát idéző jurta megnyitása. Kiselőadás őseink sátráról és életmódjáról
11:30 KURULTAJ SÁTOR: Mivel is foglalkozunk? – A Magyar Turán Alapítvány munkájának bemutatója, Szerletics József
12:00 Honfoglaláskori viselet és fegyverzet bemutató – Kurultáj csapat
14:00 KONCERT-TÉR: Honfoglaláskori gyalogos harci bemutató és íjász bemutató – a Magyar Turán Szövetség budapesti és felvidéki tagozata
16:00 KURULTAJ SÁTOR – Magyar őstörténet a természettudományok tükrében – Bíró András Zsolt antropológus, Magyar Természettudományi Múzeum

 

*Minden nap 10:00-19:00-ig íjjászat az Íjjszpályán – az Arany Griff szervezésében (minimum 5 személy)

*Minden nap 12:00-18:00-ig középkori vívásoktatás – az Arany Griff szervezésében (minimum 5 személy)

* Minden nap 10:00-18:00-ig birkózás – az Arany Griff szervezésében (minimum 5 személy)

MŰVÉSZSÁTOR

12:00 Népdal tanulás

Meghívott: Veres Orsolya

14:00 Szent László ábrázolások Székelyföldön

Meghívott: Sashalmi Fekete Tamás

16:00 Karikatúra

Meghívott: Bányai-Kedves Krisztina

1:30 Karaoke

SPORT

12:00 –18:00 Labdarúgó-bajnokság

 

*A sportprogramokra jelentkezni a recepciónál lehet

NAGYSZÍNPAD

20:00 Hungarica
22:00 Nevergreen

KISSZÍNPAD

18:00 DSB Acoustic
24:00 The Blast

Július 28. PÉNTEK

ELŐADÓSÁTOR

10:00 Székely birkózók, erős emberek

Meghívott: Balázs Árpád újságíró

12:00 1918 két mítosza és a békediktátumig vezető út

Meghívott: Vincze Gábor történész

14:00 Csíkszereda, Kézdivásárhely hazatérése – 1940. A munkácsi 2. gépkocsizó dandár és az egri 20. gyalogdandár nyomában

Meghívott: Babucs Zoltán hadtörténész

16:00 “Csillagok közt fényességes csillag…” – A magyar hagyomány lovagkirálya Szent László

Meghívott: Harangozó Imre néprajzkutató

18:00 Borkóstoló

Meghívott: Geönczeöl Attila, Párkány

GYEREKSÁTOR

Napi téma: Amit megeszel, abból te leszel

10:00 Ismerkedés: „Ha én zöldség, gyümölcs  lennék’’ Érdekességek gyümölcsökről, zöldségekről
11:00 Testnevelés: „ Ép testben ép lélek”, szabadtéri játékok
12:00 Élelmiszer piramis- egészséges élelmiszerek, kedvenc ételem
13:00 Kézműves foglalkozás: :írisz technika- alma, körte,zöldségkosár  
15:00 Érdekes  kísérletek élelmiszerekkel

Varázszsák- kitalálósdi

17:00 Gyümölcs és zöldség saláta készítése
18:00 Aprók tánca: gyermektáncház
19:00 Szabadtéri játékok, esti mese, csendes foglalkozás a koncertek ideje alatt 

SZÉNÁS

10:00 Játéksarok (sakk, táblé, activity)
12:00 Kocsmakvíz
15:00 Sörpong
1:30 Silent party

EMI-SÁTOR

10:00 Róvásírás tanfolyam

Meghívott: Pildner József

12:00 “Apáról fiúra – 450 éves családi hagyomány”

Meghívott: Sütő István

14:00 Vállalkozás lépésről-lépésre

Meghívott: Kiss Júlia ügyvédnő és Kiss Melinda szervezetpszichológus

16:00 A szabadság vándorai: motoros életforma

Meghívott: Szentjobbi Endre

HAGYOMÁNYŐRZŐ TÉR

11:00 Nomád hadiviselet és fegyverbemutató – Fehér József, Nagy László
12:00 KONCERT-TÉR: Ostor- és íjász bemutató
13:00 KONCERT-TÉR: Honfoglaláskori gyalogos harci bemutató és íjász bemutató – Magyar Turán Szövetség budapesti és felvidéki tagozata
14:00 KURULTAJ SÁTOR: A hunok fénykora, utóélete és szerepük a magyarság őstörténetében – Bíró András Zsolt antropológus, Magyar Természettudományi Múzeum
15:00 KURULTÁJ SÁTOR: – Hun-kori lovastemetkezésMarosszentgyörgy határában – Gál Szilárd régész, Marosmegyei Múzeum

MŰVÉSZSÁTOR

12:00 Agyagozás

Meghívott: Kutjatkó Tamás

14:00 Testfestés és tetoválás

Meghívott: Lukács Roland

16:00 Székelyföldi építészet

Meghívott: Simó Márton

1:30 Gitárest

Meghívott: Antal Ábel, Dezső Roland, Czika Henrietta

SPORT

12:00 – 18:00 Labdarúgó-bajnokság

*A sportprogramokra jelentkezni a recepciónál lehet

NAGYSZÍNPAD

20:00 Omen
22:00 Zorall

KISSZÍNPAD

18:00 The Strangers
24:00 Metalon

Július 29. SZOMBAT

ELŐADÓSÁTOR

10:00 Milyen is lesz az autonómia? – kérdezz-felelek

Meghívott: Izsák Balázs a Székely Nemzeti Tanács elnöke

12:00 Az erdélyi magyar érdekképviselet jelene és jövője

Meghívottak: az erdélyi magyar pártok vezetői

14:00 Székely terroristák vagy koncepciós per áldozatai? – hogyan áll a Beke ügy?

Meghívottak: Beke István és Szőcs Zoltán meghurcolt székely fiatalok

16:00 A parlamenti érdekképviselet lehetőségei

Meghívott: Kulcsár Terza József parlamenti képviselő

18:00 Borkóstoló

Dúzsi Tamás borait Borbély Zsolt Attila mutatja be

GYEREKSÁTOR

Napi téma: Kis színészek játéka

10:00 Koncentrációs  játékok
10:30 Állatos mesék
11:30 Tanuljunk együtt valami újat: Tabló, pillanatfelvétel, csoportkép,  hangutánzás 
13:30 Kézműves foglalkozás: Bábok készítése
15:00 Mesék dramatizálása
17:00 Ugorjunk, hadd lobogjon a hajunk!Szabadtéri játékok: akadálypálya, állatos játékok
18:00 Aprók tánca: gyermektáncház
19:00 Szabadtéri játékok, esti mese, csendes foglalkozás a koncertek ideje alatt

SZÉNÁS

10:00 Játéksarok (sakk, táblé, activity)
12:00 Kocsmakvíz
15:00 Sörpong
1:30 Silent party

EMI-SÁTOR

10:00 Rovásírás tanfolyam

Meghívott: Pildner József

12:00 TrollFoci közönségtalálkozó

Meghívott: Levi és Adrián admin

14:00 15 éves az Erdélyi Magyar Ifjak
16:00 A szólásszabadság korlátai

Meghívott: Kiss Júlia ügyvédnő

HAGYOMÁNYŐRZŐ TÉR

11:00 ÍJJÁSZPÁLYA: A TÁBOR ÍJJÁSZA – Íjászverseny kezdete
12:00 Hol és hogyan éltek őseink? – a honfoglalás korát idéző jurta. Kiselőadás őseink sátráról és életmódjáról
12:00 Honfoglaláskori viselet és fegyverzet bemutató – Kurultáj csapat
13:00 KURULTÁJ SÁTOR: „Erőss nemzet” előadássorozat: A hagyományok ereje és a jövő építése, avagy a nemzeti identitás az autonómia alapja – Bíró András Zsolt antropológus, a Kurultaj –Magyar Törzsi Gyűlés főszervezője, a Magyar Turán Alapítvány elnöke
14:00 ÍJJÁSZPÁLYA: A TÁBOR ÍJJÁSZA – Íjászverseny döntő
14:00 KURULTAJ SÁTOR:A Honfoglalás-kori magyarság fegyverzete – Dr. Medgyesy Pál régész, Békés Megyei Múzeumok Igazgatósága
15:00 KONCERT-TÉR:Honfoglaláskori gyalogos harci bemutató és íjász bemutató – Magyar Turán Szövetség budapesti és felvidéki tagozata
16:00 KURULTAJ SÁTOR: Rokonság, kultúra, stratégia, a török -magyar kapcsolatokban avagy magyarok, erdélyiek, székelyek egy mai török kutató szemével – ErdinçTunçbilek kutató, a Magyar Turán Alapítvány törökországi képviselője
17:00 Lovasíjász-bemutató – Pászka Lehel

 

*Minden nap 10:00-19:00-ig íjjászat az Íjjszpályán – az Arany Griff szervezésében (minimum 5 személy)

*Minden nap 12:00-18:00-ig középkori vívásoktatás– az Arany Griff szervezésében (minimum 5 személy)

*Minden nap 10:00-18:00-ig birkózás – az Arany Griff szervezésében (minimum 5 személy)

MŰVÉSZSÁTOR

12:00 Agyagozás

Meghívott: Kutjatkó Tamás

16:00 Középkori hagyományőrzés

Meghívott: Simó Márton

SPORT

12:00 –18:00 Labdarúgó-bajnokság
14:00 Tollaslabda bajnokság

 

*A sportprogramokra jelentkezni a recepciónál lehet

NAGYSZÍNPAD

20:00 Romantikus Erőszak
22:00 Ossian

KISSZÍNPAD

24:00 Alteregó

Július 30. VASÁRNAP

ELŐADÓSÁTOR

10:00 Ökumenikus istentisztelet
12:00 Az egyházak szerepe az erdélyi magyarság megmaradása érdekében

Meghívottak: Varga Sándor unitárius lelkipásztor (Szováta), Nagy Attila református lelkipásztor (Havad)

14:00 Az Árkosi Tájmúzeum és a székelyek

Meghívott: Bálinth Zoltán gyűjtő

18:00 Borkóstoló

Balla Géza borait Borbély Zsolt Attila mutatja be

GYEREKSÁTOR

Napi téma: Ékes, édes anyanyelvünk

10:00 Beszélgetés, kommunikációs játékok
10:30 Utánozd a nádat-meditációs gyakorlat, reggeli torna
11:30 Tanuljunk együtt valami újat: Mondókázás, találós kérdések,  nyelvtörők
13:30 Kézműves foglalkozás:  szandál ragasztás, szívószál  fűzés, karkötő ragasztás 
15:00 Beszélgető kör: Kedvenc  mesém, versem
17:00 Népi gyermekjátékok, daltanulás
19:00 Szabadtéri játékok, esti mese, csendes foglalkozás a koncertek ideje alatt

SZÉNÁS

10:00 Játéksarok (sakk, táblé, activity)
15:00 Sörpong

EMI-SÁTOR

10:00 Rovásírás vetélkedő

Meghívott: Pildner József

12:00 Hangok nélkül: süket-néma életforma

Meghívott: Ilyés Ágota

14:00 Az én falum, Zalánpatak

Meghívott: Préda Barna szerző

16:00 Magyar narancs, székely banán: Egzotikus gyümölcs- és növénytermesztési lehetőségek a gyergyói medencében

Meghívott: Bicsak Péter

HAGYOMÁNYŐRZŐ TÉR

11:00 KONCERT-TÉR: Ostor- és íjász bemutató
12:00 Élet a jurtában – Néprajzi bevezető a Honfoglalás-kori jurtában
13:00 KONCERT-TÉR – Nomád Harci bemutató (íjászok és páncélosok)
14:00 KURULTAJ SÁTOR: A honfoglaló magyar népesség embertani jelleg
16:00 KURULTAJ SÁTOR: A Kárpát-Medencei Magyarság jövője – fórum

Előadó: Bíró András Zsolt a Magyar Turán Alapítvány elnöke, Sorbán Attila Örs az Erdélyi Magyar Ifjak elnöke

 

* 14:00-18:00-ig középkori vívás bajnokság– az Arany Griff szervezésében (minimum 5 személy)

* 14:00-18:00-ig birkózó bajnkság – az Arany Griff szervezésében (minimum 5 személy)

MŰVÉSZSÁTOR

12:00 Agyagozás

Meghívott: KutjatkóTamás

14:00 Fafaragás

Meghívott:KonátÁrpád,KonátLevente

NAGYSZÍNPAD

20:00 Dorothy
22:00 Depresszió

KISSZÍNPAD

18:00 Transylvania Rock Band
24:00 Hatás Alatt