Share on Facebook80Tweet about this on TwitterShare on Google+0Email this to someone

Augusztus 10. SZERDA

13:00 Tábornyitó a Nagyszínpadon

ELŐADÓSÁTOR

14:30 Merre tovább, EMI-tábor?
Meghívottak: Sorbán Attila Örs, az Erdélyi Magyar Ifjak elnöke, Szűcs Péter, az Erdélyi Magyar Ifjak alelnöke
16:00 Berecz András mesél
Meghívott: Berecz András ének- és mesemondó

JOGAINK-SÁTOR

14:00 Mindenkinek joga van hozzá!– alapjogaink
15:00 Mindennapos bűncselekmények színesebben – kisfilm bemutatása, elemzése
16:30 A Jogi kisokos c. kiadvány bemutatója
17:30 Mennyire ismerem a jogaimat? – rövid kérdezz-felelek

KESKENY ÚT SÁTOR

14:00 Előadás: Szerelem, szerelem, szerelem, szerelem, enyém vagy?/! 
Meghívott: Bardócz Csaba lelkipásztor
14:00 Kőfestés gyerekeknek
(Az előadások résztvevő szülők, nagyszülők gyerekeinek szóló foglalkozás)
16:00 Élményszínház
16:00 Rajzolás, festés gyerekeknek és felnőtteknek
18:00 Gitárest, éneklés
19:00 Beszélgetés zsíros kenyér és üdítő mellett

MŰVÉSZSÁTOR

12:00 Ajándéktárgyak készítése Gercsényi Blanka vezetésével
14:00 Testfestés
14:00 Árnyékoló építése, székek készítése
14:00 Agyagozás Biró Lóránd László vezetésével
24:00 Gitárest (a Kisszínpad programja után)

GYEREKSÁTOR

Napi téma: Cerceluska és Diódénes

10:00 Sátornyitás, ismerkedés, reggeli beszélgetés
11:30 Közös plakátkészítés
13:30 Napóra-készítés. Csendes foglalkozás
15:00 Kézműves foglalkozás: kaleidoszkóp készítése
17:00 Gyurma készítése és játék
18:00 Régi idők játékai: csuhébaba készítése és népi gyermekjátékok tanulása
19:00 Esti mese, sátorzárás

SZÉNÁS

10:00 Ébredj velünk! Lazulósarok
12:00 Alternatív programok: törzsi vetélkedők, szappancsúszda, sörpong-bajnokság, twister, vizeslufi, streetball, rádió, fotókeret
17:00 Előadás: Hogyan készül a kézműves csokoládé?
Meghívott: Sándor Szilveszter csokoládékészítő
18:00 Közönségtalálkozó: Dorothy
18:30 Közönségtalálkozó: Road
00:30 Csendes buli

HAGYOMÁNYŐRZŐ TÉR

14:00 – 18:00 Állandó programok: íjászat, hajítófegyverek próbája, élő haditábor, fegyver- és páncélmustra, szabad vívás
14:00 Előadás: Az Arany Griff Rendről a kezdetektől mostanig
Meghívott: Simó Márton

LOVAGLÓTÉR

10:00 – 18:00 Lovaglás
Igény szerint kisebb lovas túrákat is szerveznek (legalább minimális tapasztalattal rendelkezők számára).

SPORT

14:00 Labdarúgó-bajnokság
(jelentkezés a tudakozónál 14:00 óráig)

NAGYSZÍNPAD

20:00 Dorothy
22:00 Road

KISSZÍNPAD

18:00 Domination
24:00 Hatás Alatt

Augusztus 11. CSÜTÖRTÖK

ELŐADÓSÁTOR

10:00 A Karacsay-kódex, amely megváltoztatja a magyar történelmet
Meghívott: Mandics György író, művelődéstörténész
11:30 Az ’56-os forradalom és kihatása Felvidékre
Meghívott: Popély Gyula történész
13:00 Fiatalként ’56-ban – kerekasztal-beszélgetés
Meghívottak: Wittner Mária 1956-os szabadságharcos (Budapest), Murányi Levente 1956-os szabadságharcos (Budapest), Popély Gyula történész (Felvidék)
14:30 A gyermek áldás, a család jövő
Meghívott: Dánél Sándor, az Erdélyi Családszervezetek Szövetségének elnöke
16:00 Borkóstoló
Meghívott: Kiss János – Breitenbach pince, Tokaji borvidék
24:00 Táncház
Nyárádmenti táncok

JOGAINK-SÁTOR

14:00 Találkozás a rendőrrel – hogyan kezeljük az ilyen helyzeteket?
16:00 Európa vándorai?
Témák: migráció fogalma, jogi kerete, következmények

KESKENY ÚT SÁTOR

11:00 Hangoló: A csend beszél
11:30 Áhítat: Szász Tibor András
12:00 Előadás: Felépülés a szenvedélybetegségekből. Van esély (konkrét esetek, konkrét élmények, konkrét lehetőségek)
Meghívott: Bartha Éva klinikai szakpszichológus
12:00 Kőfestés gyerekeknek
(az előadáson részt vevő szülők, nagyszülők gyerekeinek szóló foglalkozás)
16:00 Élményszínház
16:00 Rajzolás, festés gyerekeknek és felnőtteknek
18:00 Gitárest, éneklés
19:00 Beszélgetés zsíros kenyér és üdítő mellett

MŰVÉSZSÁTOR

10:00 Csináld magad dekoráció: képek, festmények, faldíszek (egész napos program)
12:00 Agyagozás Biró Lóránd László vezetésével
12:00 Ajándéktárgyak készítése Gercsényi Blanka vezetésével
14:00 Testfestés
24:00 Gitárest (a Kisszínpad programja után)

GYEREKSÁTOR

Napi téma: A macskacicó

10:00 Ismerkedés: Ha én állat lennék…
10:30 Reggeli torna: állatos jóga
11:30 Érdekes fizika: gumimaci-kísérletek, elefánt-fogkrém
13:30 Régiből újat: papírgurigából béka, zokniból állatka
15:00 Kézműves foglalkozás: pókháló és szitakötő készítése
17:00 Nemezelés
18:00 Aprók tánca: gyermektáncház a Bekecs néptáncegyüttes tagjaival
19:00 Esti mese, sátorzárás

SZÉNÁS

10:00 Ébredj velünk! Lazulósarok
12:00 Alternatív programok: törzsi vetélkedők, szappancsúszda, sörpong-bajnokság, twister, vizes lufi, streetball, lazulósarok, rádió, fotókeret, lazulósarok
14:00 Előadás: Rovásírás a számítógépen
Meghívott: Tisza András rovásírás-szakértő
18:00 Közönségtalálkozó: Zorall
00:30 Csendes buli

HAGYOMÁNYŐRZŐ TÉR

11:00 – 18:00 Állandó programok: íjászat, hajítófegyverek próbája, élő haditábor, fegyver- és páncélmustra, szabad vívás
12:00 Honfoglalás kori viselet- és fegyverbemutató
Meghívott: Tölgyesi Béla (Béla bá)
15:00 Látványedzés: kardtechnikák

LOVAGLÓTÉR

10:00 – 18:00 Lovaglás
Igény szerint kisebb lovas túrákat is szerveznek (legalább minimális tapasztalattal rendelkezők számára)

SPORT

14:00 Labdarúgó-bajnokság

TÚRA

Pricske-túra, a Gyergyói Havasok 8-9 óra út, végig gyalog

NAGYSZÍNPAD

20:00 Kowalsky meg a Vega
22:00 Zorall

KISSZÍNPAD

18:00 Táncoktatás a Bekecs néptáncegyüttes tagjaival
24:00 The Blast

Augusztus 12. PÉNTEK

ELŐADÓSÁTOR

10:00 Merre tovább, erdélyi magyarság? – kerekasztalbeszélgetés
Meghívottak: az erdélyi magyar pártok vezetői
11:30 Fiatalok Baszkföld függetlenségéért
Meghívottak: Iskander Alkate Ibarrola és Alvaro Castilo Cordero, a Baszk Nemzeti Párt ifjúsági csoportjának tagjai
13:00 Milyen is lesz az autonómia? – kérdezz-felelek
Meghívott: Izsák Balázs, a Székely Nemzeti Tanács elnöke
14:30 Megmaradás, itthon maradás
Meghívott: Fekete Pál szobrász, Székelyvécke polgármestere
16:00 Borkóstoló
Meghívott: Geönczeöl Attila – Muzsla (Felvidék)
24:00 Táncház
Mezőségi táncok

JOGAINK-SÁTOR

14:00 Közintézményeink problémái – Községháza. A tiltott felirat. Zászlóügyek
Meghívott: Árus Zsolt, a Gyergyószéki Székely Tanács alelnöke
16:00 A gyülekezési jogokról
Meghívottak: Takács Kató Kata ügyvéd, Tőke Ervin

KESKENY ÚT SÁTOR

11:00 Hangoló: A csend beszél
11:30 Elmélkedés
12:00 Előadás: Helyem a nagyvilágban
Meghívott: Szász Tibor András lelkipásztor
12:00 Kőfestés gyerekeknek
(az előadáson részt vevő szülők, nagyszülők gyerekeinek szóló foglalkozás)
16:00 Élményszínház
16:00 Rajzolás, festés gyerekeknek és felnőtteknek
18:00 Gitárest, éneklés
19:00 Beszélgetés zsíros kenyér és üdítő mellett

MŰVÉSZSÁTOR

10:00 Csináld magad használati tárgyak: kulcstartó, pénztárca
Egész napos program
10:00 Betű- és írásművészet
Meghívott: Imets László tanár
12:00 Ékszerkészítés Góga Imola vezetésével
12:00 Ajándéktárgyak készítése Gercsényi Blanka vezetésével
14:00 Makramé karkötők készítése Keresztes Izabella vezetésével
14:00 Testfestés
24:00 Gitárest (a Kisszínpad programja után)

GYEREKSÁTOR

Napi téma: Szórákáténusz

10:00 Reggeli mese, nyelvtörő mondókák tanulása
10:30 Színes fogócska
11:30 Tanuljunk együtt valami újat: kis művészek fizikája
13:00 Kézműves foglalkozás: papírmasé gyertyatartó készítése
15:00 Hangszerkészítés, közös zenélés
17:00 Aprók tánca: gyermektáncház a Bekecs néptáncegyüttes tagjaival
18:00 Esti mese, sátorzárás

SZÉNÁS

10:00 Ébredj velünk! Lazulósarok
12:00 Alternatív programok: törzsi vetélkedők, szappancsúszda, sörpong-bajnokság, twister, vizes lufi, utcai kosárlabda, lazulósarok, rádió, fotókeret
14:00 Róvó csűr – 3 órás rovástanfolyam
Meghívott: Pildner József rovásszakértő, -oktató
18:00 Csipán-pálinkakóstoló
Meghívott: Kiss Csanád, Nyárádszentsimon
00:30 Csendes buli

HAGYOMÁNYŐRZŐ TÉR

11:00 – 18:00 Állandó programok: íjászat, hajítófegyverek próbája, élő haditábor, fegyver- és páncélmustra, szabad vívás
12:00 Hadi bemutató a koncerttéren
15:00 Vívóverseny
Jelentkezés a helyszínen.

LOVAGLÓTÉR

10:00 – 18:00 Lovaglás
Igény szerint kisebb lovas túrákat is szerveznek (legalább minimális tapasztalattal rendelkezők számára)

SPORT

14:00 Labdarúgó-bajnokság

TÚRA

Maros-forrás túra – vonattal Marosfőig és vissza, 7-8 óra gyaloglás

NAGYSZÍNPAD

20:00 Beatrice
22:00 Kalapács

KISSZÍNPAD

18:00 Táncoktatás a Bekecs néptáncegyüttes tagjaival
24:00 No Sugar

Augusztus 13. SZOMBAT

ELŐADÓSÁTOR

10:00 Az erdélyi magyarság és a titkosszolgálat: a Szekuritátétól a SRI-ig – kerekasztal-beszélgetés
Meghívottak: Gergely István (Tiszti), a Csibész Alapítvány elnöke, Szabó Gyula egyháztörténeti kutató, Tőkés László európai parlamenti képviselő
11:30 Magyarok Európában. De lesz-e még Európa?
Meghívott: Vona Gábor, a Jobbik elnöke
13:00 A „Beke-ügy”: terrorizmus vagy megfélemlítés? – kerekasztal beszélgetés
Meghívottak: Szőcs Csongor, a HVIM kézdivásárhelyi elnöke, Tóth Bálint, a HVIM erdélyi szóvivője, Tőke Ervin csíkszeredai városi tanácsos, a Minta elnöke
14:30 Az idő, a család és a nemzet fogalma a hagyományos paraszti társadalomban
Meghívott: Harangozó Imre néprajzkutató
16:00 Borkóstoló
Meghívott: Orbán család – Kelementelke (Erdély)

JOGAINK-SÁTOR

14:00 Hogyan védhetjük meg a személyes adatainkat?
15:00 A kisebbségi nyelvhasználati jogokról
16:00 Tilos minden, ami fasiszta, rasszista, xenofób jellegekkel bír – a 2002. évi 32-es számú sürgősségi kormányrendelet (OUG 31/2002)
17:00 Magyarországi együttesek romániai fellépéseiről – avagy a Kárpátia-ügy

KESKENY ÚT SÁTOR

11:00 Hangoló: A csend beszél
11:30 Áhítat: Szász Tibor András
12:00 Előadás: Fogadjuk be a migránsokat? Avagy fogadd be a tótot, és kiver a házadból
Meghívott: Kászoni Szilárd lelkipásztor
12:00 Kőfestés gyerekeknek
(az előadáson részt vevő szülők, nagyszülők gyerekeinek szóló foglalkozás)
16:00 Élményszínház
16:00 Rajzolás, festés gyerekeknek és felnőtteknek
18:00 Gitárest, éneklés
19:00 Beszélgetés zsíros kenyér és üdítő mellett

MŰVÉSZSÁTOR

10:00 Csináld magad újrahasznosított anyagokból: karkötő, tál, OXO játék
Egész napos program.
10:00 Üvegfúvás
Meghívott: Szalma Zsolt
10:00 Virágos karkötő és nyakék készítése Barabás Enikő vezetésével
10:00 Gipsztárgyak készítése Ambrus Zsolt vezetésével
14:00 Testfestés
16:00 Irodalmi délután
17:00 Kisfilmek vetítése
24:00 Gitárest (a Kisszínpad programja után)

GYEREKSÁTOR

Napi téma: Az Óperenciás-tenger

10:00 Reggeli mese
10:30 Reggeli torna, szabadtéri játékok
11:30 Tanuljunk együtt valami újat: az eső keletkezése, a felhők fajtái
13:00 Régiből újat: tutaj
14:00 Érdekes fizika: a négy elem kísérletei
15:00 Szabadtéri játékok: akadálypálya
18:00 Kincskeresés
19:00 Esti mese, sátorzárás

SZÉNÁS

10:00 Előadás: Ki vezet a végén?
Meghívott: Farkas Levente, Marketingiskola
12:00 Alternatív programok: törzsi vetélkedők, szappancsúszda, sörpong-bajnokság, twister, vizes lufi, utcai kosárlabda, lazulósarok, rádió, fotókeret
18:00 Közönségtalálkozó: Hungarica
18:50 Közönségtalálkozó: Romantikus Erőszak
00:30 Csendes buli

HAGYOMÁNYŐRZŐ TÉR

11:00 – 18:00 Állandó programok: íjászat, hajítófegyverek próbája, élő haditábor, fegyver- és páncélmustra, szabad vívás
11:00 Lovagi ötpróba (íjászat, hajítófegyverek próbája, futárpróba, Toldi-próba, birkózás) bátor jelentkezőknek

LOVAGLÓTÉR

10:00 – 18:00 Lovaglás
Igény szerint kisebb lovas túrákat is szerveznek (legalább minimális tapasztalattal rendelkezők számára).
16:00 Pászka Lehel székely világrekorder lovasíjász-bemutatója

TÚRA

„Gyilkos-túra” – autóbusszal a Gyilkos-tóig és vissza, gyalog 7-8 óra a Gyilkos-tetőre, ha a társaság bírja, a Kerek-kőre is.

NAGYSZÍNPAD

20:00 Hungarica
22:00 Romantikus Erőszak

KISSZÍNPAD

18:00 Shadows
24:00 Alteregó

Augusztus 14. VASÁRNAP

ELŐADÓSÁTOR

10:00 Ökumenikus istentisztelet
11:30 A magyarországi kommunizmus és az ’56-os forradalom
Meghívott: Raffay Ernő történész
13:00 Nagyváradtól a K2-ig
Meghívott: Varga Csaba hegymászó
14:30 A huszárok és a huszár hagyományőrzés
Meghívott: Miholcsa József szobrászművész, a 15-ös Mátyás Huszárezred sárpataki hagyományőrző csoport kapitánya
16:00 Borkóstoló
Kaló Imre (Szomolya, Egri borvidék) borait mutatja be dr. Csizmadia András

JOGAINK-SÁTOR

14:00 A romániai intézményrendszer felépítése
15:00 Jogorvoslatok kimerítve: Európa-szintű bíróságok – az Európai Bíróság és az Emberi Jogok Európai Bírósága
16:00 Az Emberi Jogok Európai Egyezménye – 6. cikkely: a szabadsághoz való jog

MŰVÉSZSÁTOR

10:00 Nemezelés, ékszerkészítés
Egész napos program.
10:00 Gipsztárgyak készítése Ambrus Zsolt vezetésével
10:00 Virágos karkötő és nyakék készítése Barabás Enikő vezetésével
12:00 Ajándéktárgyak készítése Gercsényi Blanka vezetésével
14:00 Makramé karkötők készítése Keresztes Izabella vezetésével
14:00 Testfestés
16:00 Irodalmi délután
18:00 Kisfilmek vetítése

GYEREKSÁTOR

Napi téma: Az égig érő paszuly

10:00 Beszélgetés, szabadtéri játékok
10:30 Utánozd a nádat! – meditációs gyakorlat, reggeli torna
11:30 Tanuljunk együtt valami újat: hogyan legyünk egészségesek, mint a makk?
13:30 Kézműves foglalkozás: Fűbenő készítése
14:00 Érdekes fizikai kísérletek
15:00 Szabadtéri játékok: gyümölcssaláta
17:00 Népi gyermekjátékok, daltanulás
19:00 Esti mese, sátorzárás

SZÉNÁS

10:00 Ébredj velünk! Lazulósarok
12:00 Alternatív programok: törzsi vetélkedők, szappancsúszda, sörpong-bajnokság, twister, vizeslufi, streetball, rádió, fotókeret
18:30 Közönségtalálkozó: Moby Dick
00:30 Csendes buli

HAGYOMÁNYŐRZŐ TÉR

11:00 – 18:00 Állandó programok: íjászat, hajítófegyverek próbája, élő haditábor, fegyver- és páncélmustra, szabad vívás
15:00 Íjászverseny
Jelentkezés a helyszínen, hagyományos reflexíjjal.

LOVAGLÓTÉR

10:00 – 18:00 Lovaglás
Igény szerint kisebb lovas túrákat is szerveznek (legalább minimális tapasztalattal rendelkezők számára)

NAGYSZÍNPAD

20:00 Ismerős Arcok
22:00 Moby Dick
24:00 Tábortűz
Zenél a Miklós Fiúk Band